W ramach naszej działalności oferujemy profesjonalne badania słuchu pacjentom z każdej grupy wiekowej. Nasi audioprotetycy potrafią efektywnie postawić diagnozę zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, dzięki dostępowi do nowoczesnych urządzeń oraz szeregu metod badawczych. Przeprowadzamy badania słuchu zarówno obiektywne, niewymagające reakcji pacjenta, jak i subiektywne. Metody obiektywne można stosować u pacjentów najmłodszych, jak również u osób dorosłych, subiektywne z kolei dedykowane są pacjentom dorosłym, jednak po odpowiedniej modyfikacji można je stosować także u dzieci. Nasza oferta obejmuje:

Metody obiektywne

  • Audiometria impedancyjna (odruchy mięśnia strzemiączkowego i błony bębenkowej)
  • Otoskopia
  • Tympanometria

Metody subiektywne

  • Audiometria tonalna
  • Audiometria słowna

Szeroki zakres usług diagnostycznych sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc zarówno w przypadku ubytków słuchu związanych z wiekiem, spowodowanych zanikiem komórek w ślimaku usznym, jak i przy niedosłuchu wywołanym innymi dysfunkcjami w obrębie układu słuchowego, a także nerwu.

Bezpłatne badania słuchu

W ramach naszej oferty wykonujemy bezpłatne badania słuchu u dzieci i dorosłych. Postawiona podczas pierwszej wizyty diagnoza jest wskazaniem do dobrania odpowiedniego aparatu słuchowego bądź dalszej diagnostyki. Wydajemy zaświadczenia, które są podstawą do uzyskania refundacji aparatu słuchowego z NFZ i PFRON.

Dobór aparatu słuchowego

Aby odpowiednio dopasować aparat słuchowy do rodzaju niedosłuchu oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, należy przeprowadzić badania kliniczne oraz wywiad audioprotetyczny, następnie wykonywany jest odcisk kanału słuchowego bądź małżowiny usznej – w zależności od wybranego modelu aparatu, na końcu zaś urządzenie zostaje zaprogramowane według wymagań dostosowanych do wielkości niedosłuchu oraz ustaleń z pacjentem. Procedura ta wymaga około trzech wizyt w poradni audioprotetycznej.