Różnice pomiędzy aparatami słuchowymi

Aparaty słuchowe różnią się między sobą wyglądem (stylem) oraz stopniem zaawansowania technologicznego. Wybór optymalnego rozwiązania zależny jest od rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Zawsze powinien w nim uczestniczyć wykwalifikowany protetyk słuchu.

Rodzaje aparatów słuchowych

Nasza oferta obejmuje cyfrowe aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe, wewnątrzuszne i zauszne. Wybór odpowiedniego rodzaju zależny jest w dużej mierze od oczekiwań pacjenta, jednak bardzo ważne jest również, aby wybrany rodzaj był odpowiedni do rehabilitacji danego stopnia niedosłuchu. Podczas wizyty prezentujemy możliwe w danym przypadku rozwiązania.

Zaawansowanie technologiczne

Tym, co najważniejsze w nowoczesnych aparatach słuchowych, jest technologia. W zależności od rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz indywidualnych oczekiwań pacjent w porozumieniu ze specjalistą wybiera odpowiednie programy. Najwygodniejsze są aparaty z systemami adaptacyjnymi (np. Neo, Pronto, Avanti, Prio, Brite, Icos, Verite, Veras), gdyż ich działanie jest całkowicie automatyczne. Bardzo istotna jest również kierunkowość oraz eliminacja szumów i sygnałów sprzężonych. Jeżeli lubisz słuchać muzyki, zapytaj swojego audioprotetyka o aparat z programem muzycznym, z kolei jeśli często prowadzisz rozmowy telefoniczne, dużym ułatwieniem dla Ciebie będzie łączność bezprzewodowa.